Sklep
Zobacz katalog

Wywiady z partnerami biznesowymi

 

Powrót

perfectcoll-www-zmiany_05

EWA BORKOWSKA

Wykorzystała szansę

 

Co robiła Pani przed rozpoczęciem działania w MLM?

Prowadziłam działalność gospodarczą w branży finansowej. W pewnym momencie było już tak dużo firm konkurencyjnych, że ta działalność przestała się opłacać. Groziło mi pozostanie bez środków do życia. Jedyną alternatywą, którą widziałam, był etat. Jednak trudno jest znaleźć pracę, a poza tym etat nie dałby mi zadowolenia i odpowiedniego wynagrodzenia. Na szczęście w tym czasie zostałam zaproszona na spotkanie i zaproponowano mi rozpoczęcie współpracy z jedną z firm marketingu wielopoziomowego.

 

Rozumiem, że skorzystała Pani z tej propozycji?

Tak. Od początku szło mi dobrze, choć nie było łatwo. Dużo jeździłam i moja rodzina odczuwała moją nieobecność w domu. Wszyscy w rodzinie mówili mi, że etat byłby najlepszy. Tłumaczyłam im, że na etacie też pracuje się dużo, czasem po 10 i 12 godzin. Uparcie dążyłam do celu i udało się. Mąż i dzieci zmienili zdanie, gdy pojawiły się efekty, gdy za zarobione w MLM pieniądze zaczęłam opłacać dzieciom wyjazdy i kupować im różne rzeczy.

 

Czy teraz ma Pani czas dla rodziny?

W tym biznesie pracuje się najczęściej popołudniami. Do południa jestem więc w domu. Czas z rodziną spędzam również w weekendy.

 

Z jakich powodów wybrała Pani firmę Perfect Coll?

Z powodu innowacyjnych produktów, planu marketingowego, który oferuje już na początku otrzymanie udziałów w firmie, a także dlatego, że Perfect Coll jest firmą etyczną.

 

Czy pomocne Pani było to, że wcześniej prowadziła Pani tradycyjną działalność gospodarczą?

Działalność, którą prowadziłam, wymagała posiadania dobrego kontaktu z klientami, więc na pewno było to przydatne w MLM.

 

Zawsze miała Pani dobry kontakt z ludźmi?

Nauczyłam się go podczas prowadzonej działalności, a jeszcze bardziej rozwinęłam działając w MLM.

 

Jak Pani zachęca do współpracy?

Zaczynam od zapoznania z produktem, przedstawiam korzyści płynące z dochodu pasywnego. Zachęcam w sposób naturalny, często spontanicznie.

 

A jak Pani przekonuje osoby pracujące na etacie?

Nie od razu mówię, że to miałoby być główne zajęcie. Akcentuję możliwość dorobienia do pensji. Zwracam też uwagę na to, że to okazja do zapewnienia sobie drugiego źródła dochodu i tym samym zwiększenia bezpieczeństwa finansowego.

 

Męża też Pani przekonała?

Jest w mojej strukturze, pracujemy razem.

 

Czy macie Państwo jakiś podział obowiązków?

Tak. Ja zajmuję się prowadzeniem prezentacji, a mąż je organizuje i przygotowuje materiały. Gdy jedziemy samochodem, on kieruje, a ja w tym czasie rozmawiam przez telefon z partnerami.

 

Czy Pani zdaniem każdy nadaje się do pracy w MLM?

Każdy powinien otrzymać taką możliwość. Nigdy na przykład nie segregowałam osób z listy, dzwoniłam do wszystkich.

 

Czego boi się Pani najbardziej?

Choroby.

 

Myślałem, że odmowy klienta.

Każda odmowa jeszcze bardziej mobilizuje mnie do dalszego działania. Wychodzę z założenia, że jeśli nie ten, to następny. W końcu pojawia się joker, tak jak w talii kart. W przypadku odmowy nie obwiniam tej osoby. Szukam błędu u siebie i pracuję nad jego wyeliminowaniem w przyszłości.

 

Jakie cele ma Pani na ten rok?

Najważniejsze, aby współpracownicy odnosili sukcesy, wtedy ja również będę je osiągać. Chcę, aby zarabiali dobre pieniądze, przynajmniej 5 tys. zł miesięcznie.

 

Jaki obrót chciałaby Pani osiągnąć ze swoją strukturą na koniec roku?

500 tys. zł.

 

Jakie marzenia Pani już zrealizowała?

Zmieniłam samochód, kończę remont domu, zwiedzam inne kraje.

 

Jakie jeszcze ma Pani marzenia?

Jest ich jeszcze bardzo dużo: zakończenie remontu domu, budowa nowego domu, kolejne wycieczki zagraniczne.

 

Ewa Borkowska posiada wykształcenie średnie ekonomiczne. Jej hobby to podróże i żeglarstwo. W Perfect Coll znajduje się na poziomie Prezydenta.

 

Perfect Coll Sp. z o.o. zrealizowało w 2019 roku Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pod tytułem „EKSPANSJA JAPONII”. Celem projektu było nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz zwiększenie eksportu na kraje azjatyckie. Cel projektu został osiągnięty.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 82 534, 67 zł WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 41 267,33 zł