Sklep
Zobacz katalog

Wywiady z partnerami biznesowymi

 

Powrót

kolko

MAŁGORZATA DZIEMIAN-PACZKOWSKA

Po raz pierwszy w karierze zawodowej doświadczyła takiego optymizmu, entuzjazmu i tak dobrej atmosfery.

Małgorzata Dziemian – Paczkowska w kilka miesięcy od zera stworzyła grupę liczącą 200 osób generującą 40 tys. zł obrotu miesięcznie. To znakomity wynik. Dzięki czemu go osiągnęła? Odpowiedź znajduje się w przeprowadzonym z nią wywiadzie.

 

Gdy umawialiśmy się na rozmowę, powiedziała Pani, że o 18-ej ma Pani spotkanie. Dotyczy ono biznesu?

Umówiłam się z koleżanką, ale oczywiście w celu biznesowym. Zawsze mam w zanadrzu jakąś osobę. To dlatego, że jeśli ktoś dzień wcześniej wieczorem odwoła spotkanie, to trudno wtedy kogoś innego umówić z dnia na dzień.

Codziennie ma Pani spotkania?

Staram się mieć codziennie. Dzień bez spotkania to dzień stracony. Często robię dwa.

 

Czy kupuje Pani produkty Perfect Coll tylko dla siebie, czy również na sprzedaż?

Kupuję produkty głównie dla siebie. Sprzedaję tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy klientem jest osoba nie umiejąca poruszać się w Internecie. Oczywiście, gdy klient doświadczy korzyści z ich używania, proponuję jemu też współpracę z Perfect Coll. W zależności od sytuacji najpierw mówię o biznesie lub produktach.

 

Może Pani podać przykład rozmowy o produktach?

Pytam się, jak klientka dba o cerę, co stanowi dla niej wyzwanie. Następnie podkreślam te cechy produktów, które rozwiążą jej problemy.

 

A o biznesie?

Mówię, jak ja trafiłam do tego biznesu oraz orientuję się, w jakiej sytuacji finansowej lub życiowej jest dana osoba, czy potrzebuje dodatkowego lub głównego źródła dochodu, czy chciałaby coś zmienić w swoim życiu zawodowym. Sprzedaż biznesu jest dla mnie priorytetem. MLM porównuję często do programu emerytalnego. Osoby, z którymi rozmawiam, w większości mają około 40 lat. Dotyczy ich więc sprawa zadbania we własnym zakresie o odpowiednią emeryturę. Pytam się ich, czy dostali już list z ZUS-u z szacunkowym wyliczeniem jej wielkości. Ludzie wiedzą, że powinni podjąć działania w tym kierunku, ale nic z tym nie robią. Gdy rozpoczynam z nimi rozmowę na ten temat, wtedy zaczynają się nad tym zastanawiać. Dla mnie udane spotkanie to takie, na którym pozyskam Partnera.

A Panią co przekonało?

Wcześniej pracowałam na etacie. To była wymagająca praca. Przez długi czas myślałam o własnym biznesie, żeby nie pracować dla kogoś innego, ale brakowało mi pomysłu. Pewnego razu mąż powiedział mi o Perfect Coll i zostałam Partnerem. Nie podejmuję pochopnie decyzji, więc nie od razu stało się to moim jedynym zajęciem. Przez pół roku równolegle pracowałam dalej na etacie, aż przyszedł moment, kiedy zarobki z tych dwóch źródeł się wyrównały. Wiedziałam już, że to działa. Polubiłam to nowe zajęcie. Zdecydowałam wtedy zwolnić się z etatu i całą energię poświęcić na rozwój struktury w Perfect Coll.

 

O jakich korzyściach mówi Pani kandydatom?

W zależności od tego, z kim mam do czynienia, mówię o przejrzystym systemie, braku ryzyka inwestycyjnego i możliwości dziedziczenia struktury, ale także o tym, że jest pozytywna atmosfera, fajni ludzie, no i niezapomniane mityngi.

 

Pani wyniki świadczą, że te rozmowy są skuteczne. Co jeszcze wpływa na Pani dużą efektywność?

Jestem pracowita. Nikt za mnie nie dopilnuje mojego biznesu. Na etacie pracowałam na samodzielnych stanowiskach, więc nauczyłam się samodyscypliny. A jest ona potrzebna, bo pracuję w domu, z którego bardzo dużo dzwonię. A w domu jak to w domu, jest w nim mnóstwo rozpraszaczy.

Jak sobie Pani z nimi radzi?

W jednym z pokoi urządziłam biuro. Mam też swoje systemy pracy. Wcześniej trudne rozmowy odkładałam na później. A ciągłe myślenie, że mam wykonać trudny telefon, powodowało stres. To z kolei negatywnie wpływało na bieżące działania. Z tego powodu przyjęłam zasadę, że trudne rozmowy przeprowadzam jako pierwsze, rano. Potem mam już to z głowy. Jeśli ktoś nie lubi dzwonić, to po wykonaniu telefonu może sobie dać nagrodę.

Jak Pani siebie nagradza?

Jem ciastko, wypijam kawę, albo idę z psem na spacer. Obok mojego domu są łąki i pola.

 

Co może Pani powiedzieć o swojej strukturze?

To fajne kobietki, które chcą coś zrobić i robią to. Nie zdarza się, aby narzekały. Dają mi dużo energii. Z kolei one mówią, że gdy z nimi rozmawiam, to ja daję im energię. Mają mnóstwo chęci, mogą przenosić góry. Takiego optymizmu, entuzjazmu i tak dobrej atmosfery nie odczuwałam na etacie.

 

Skąd Pani pozyskuje do współpracy takie fajne osoby?

Po prostu spotykam się z różnymi ludźmi. Nigdy ze spotkania nie wychodzę bez poleceń. Gdy przeprowadza się dużo spotkań, to zawsze zdarzają się odpowiednie osoby chcące rozpocząć współpracę.

Jak korzysta Pani z poleceń?

Pytam się osoby, która mi udziela polecenia, czy chce polecić biznes, czy sprezentować zabieg kosmetyczny znajomej. Następnie proszę, aby uprzedziła ją, że będę z nią kontaktować się. Na przykład sugeruję, aby powiedzieć: „Mam panią, która zrobi ci zabieg. Będziesz z niego zadowolona.”

 

Jakie ma Pani cele?

Chcę teraz pomóc dwóm Partnerom wejść na poziom Lidera, sprawić, aby się usamodzielnili, a samej stać się Menadżerem. Teraz patrzę nie tylko na ilość osób w strukturze, ale też na jej obroty, bo to właśnie z tego są pieniądze. Ważna jest więc nie tylko ilość, ale też jakość.

 

A czy zrealizowała Pani już jakieś marzenia dzięki współpracy z Perfect Coll?

Zdecydowałam się na tą działalność, aby nie tylko pracować, ale też żyć, mieć czas dla siebie. Dzięki tej pracy mogę rano biegać i podróżować, kiedy chcę.

 

Małgorzata Dziemian – Paczkowska jest absolwentką filologii angielskiej i marketingu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako nauczyciel, tłumacz, przedstawiciel handlowy, menadżer sprzedawców, specjalista ds marketingu i dyrektor ds rozwoju biznesu. Po prawie dwudziestu latach pracy w międzynarodowych korporacjach oraz w różnych firmach krajowych wybrała wolność zawodową i pracę na własny rachunek. Biega w maratonach, jest miłośniczkąWłoch. Zna dobrze język włoski i biegle angielski. W Perfect Coll znajduje się na pozycji Lidera.

przeczytaj cały wywiad »

 

 

 

Perfect Coll Sp. z o.o. zrealizowało w 2019 roku Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pod tytułem „EKSPANSJA JAPONII”. Celem projektu było nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz zwiększenie eksportu na kraje azjatyckie. Cel projektu został osiągnięty.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 82 534, 67 zł WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 41 267,33 zł