Sklep
Zobacz katalog

Wywiady z partnerami biznesowymi

 

Powrót

perfectcoll-www-zmiany_05

ZOFIA STARZYŃSKA

Lubię pomagać innym

 

„Posiadanie miliona znajomych nie jest cudem. Cudem jest mieć kogoś, kto stanie obok Ciebie, gdy milion innych będzie przeciwko Tobie”.

Zofia Starzyńska jest doświadczonym liderem MLM. W poprzedniej firmie, z którą współpracowała, osiągnęła bardzo duży sukces. Pomimo tego zdecydowała się z nią rozstać i w pełni poświęcić budowaniu struktury w Perfect Coll. Z jakich powodów zmieniła firmę? Jaki jest jej przepis na sukces? Co jest dla niej najważniejsze w MLM? Odpowiedzi na te pytania udzieliła w wywiadzie, w którym mówi również o swoich celach oraz o tym, jak marketing wielopoziomowy odmienił jej życie.

 

Czym skusiła Panią sprzedaż bezpośrednia?

Jestem realistką. Pracowałam na etacie na stanowisku kierownika gastronomii ponad 32 lata. Jednak zawsze swój dom starałam się prowadzić na minimum dwóch filarach finansowych. Dlatego od 20-tu lat dodatkowo konsekwentnie trzymam się zawodu organizatora sieci MLM. Od 1995 roku współpracowałam z FMG, od 1999 do 2004 z Raypath, a przez kolejne 10 lat z Colway. W tej ostatniej firmie zbudowałam potężną sieć konsumencką liczącą ponad 25 tysięcy osób. Od listopada jestem dyrektorem handlowym i pełnomocnikiem zarządu ds. budowy sieci MLM w firmie Perfect Coll.

Kariera, którą zrobiłam, chyba najlepiej mówi o tym, dlaczego warto zainteresować się marketingiem wielopoziomowym i sprzedażą bezpośrednią. To najlepszy biznes na świecie. Słynny milioner Donald Trump powiedział kiedyś, że gdyby zbankrutował, to natychmiast zacząłby działać w branży MLM, aby szybko odbudować swój majątek.

 

Widzę, że uczy się Pani od najlepszych. A co jeszcze Panią nauczyło dwadzieścia lat pracy w sprzedaży bezpośredniej?

Przez cały ten czas uczestniczyłam w setkach szkoleń i przeprowadziłam mnóstwo prezentacji. Dzięki temu nabyłam umiejętność budowania sieci konsumenckich oraz utrzymywania bardzo dobrych relacji z moimi współpracownikami. Pomagają mi w tym moje cechy charakteru: odpowiedzialność, wytrwałość, konsekwencja, odporność na stres, a także umiejętność dobrego organizowania pracy.

Nauczyłam się, że warto pomagać innym, dbać o wysoki poziom motywacji, rozwijać się i zdobywać wiedzę. To wszystko przekazuję tym wszystkim wspaniałym osobom, z którymi pracuję. Wielki sukces osiągnęłam wspólną i ciężką pracą z moimi dystrybutorami.

 

Jaki jest Pani przepis na osiągnięcie tak dużego sukcesu?

Stworzyłam prezentację produktów i systemu marketingowego. Podczas prowadzenia prezentacji nacisk kładłam na sprzedaż biznesu. Gdy nauczyłam menadżerów będących bezpośrednio pode mną prowadzenia w podobny sposób prezentacji, oni potem uczyli swoich współpracowników i razem ze mną zaczęli regularnie, co dwa tygodnie prowadzić prezentacje w wielu miastach w Polsce.

Oni osiągnęli sukces i ja z nimi. Tak wykonana ciężka praca do tego nas doprowadziła. Sukces to zwykła praca, ale robiona w niezwykły sposób. Mój przepis na rozwój biznesu to:

 • nie być chytrym,
 • systematycznie pracować każdego dnia,
 • osobie wprowadzonej do biznesu, która chce pracować, pomagać tak długo, aż zmieni ona swoje życie na lepsze i duplikując to, zacznie zmieniać na lepsze życie kolejnych osób,
 • zawsze pamiętać, że mój sukces w MLM-ie składa się z sukcesów osób, które zaprosiłam do biznesu.

 

Piękny przepis na osiągnięcie zaplanowanych celów. Czy sukces w biznesie stał się również sukcesem w Pani życiu prywatnym?

MLM bardzo mocno odmienił moje życie. Dał mi poczucie bezpieczeństwa finansowego, umożliwił spełnienie moich marzeń. Zwiedziłam wiele krajów, mam samochód, o którym zawsze marzyłam. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, dzięki czemu zawiązałam nowe przyjaźnie. Jestem wolnym człowiekiem. Wszystko robię kiedy ja chcę, a nie kiedy mi każą.

 

Tak, wolność jest bardzo ważna. A czym oczarowała Panią firma Perfect Coll?

W poprzedniej firmie po dziesięciu latach jej istnienia i mojej współpracy z nią, zmieniony został plan marketingowy. Uważam, że jest on mniej korzystny dla sieci. Poszerzony został asortyment o suplementy, na które firma zaczęła kłaść coraz większy nacisk. Tymczasem dla mnie najważniejszy jest kolagen i chcę przede wszystkim pracować z produktami opartymi na nim. Ponadto popsuła się w tamtej firmie atmosfera, zaczęto straszyć i napuszczać na siebie ludzi, którzy dla pieniędzy robią wszystko, sprzedając nawet przyjaźń. To wszystko razem spowodowało utratę poczucia bezpieczeństwa.

Po zapoznaniu się z firmą Perfect Coll, która spadła nam z nieba, pojawiając się w tym trudnym momencie, postanowiłam podjąć współpracę z nią. Argumenty stojące za tym wyborem są następujące:

 • polska firma, posiadająca polski kapitał,
 • prosty i przejrzysty system wypłat prowizji,
 • możliwość startu i budowania struktury nie za 7000 zł jak mieliśmy wcześniej, ale już za 3000 zł,
 • unikalne produkty i nowatorskie technologie,
 • wysoka kultura osobista, doświadczenie i wiedza osób zarządzających firmą.

 

Może niech Pani opowie trochę więcej jak się z Perfect Coll współpracuje?

Dla mnie i dla innych osób, które podobnie jak ja wybrały firmę Perfect Coll, współpraca układa się świetnie. Jest w niej bardzo dobra atmosfera, wielki szacunek dla ludzi, wzajemne wspieranie się. Perfect Coll to firma transparentna, o bardzo wysokich standardach etycznych. Tak świetna atmosfera powoduje, że mamy większe chęci do pracy. Rośnie sprzedaż i liczba partnerów. Firma dynamicznie się rozwija w sposób przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Okazuje się, że w Polsce jest ogromna ilość ludzi, którzy chcą pracować w uczciwej firmie, która daje im świetną obsługę, najlepsze produkty i ma do nich naprawdę wielki szacunek.

 

Porozmawialiśmy o firmie, to może teraz o produktach. Czy stosując produkty Perfect Coll można stać się pięknym i młodym?

Pięknym na pewno tak. Natomiast jeśli młodym, to duchem, bowiem, jak już wspomniałam, sprzyja temu bardzo pozytywna atmosfera w firmie. Co do produktów firmy PC, to pozwalają kompleksowo zadbać o pielęgnację skóry. Wśród nich znajdują się:

 • najnowszej generacji kolagen naturalny stabilizowany biopeptydem platyny, bez glikolu i bez chemii, zachowujący w pełni stabilność do temperatury minimum 32 stopni.
 • jedyne na rynku naturalne kosmetyki z prebiotykami, czyli roślinnymi enzymami wspomagającymi naturalną florę bakteryjną skóry;
 • unikalna technologia wytwarzania kwasu hialuronowego z roślin; rewelacyjna witamina C z aceroli i kolagen z ryb w kapsułkach, pozwalające na zadbanie o skórę od wnętrza organizmu;
 • urządzenia kosmetologiczne, które pozwalają na szybszą i skuteczniejszą regenerację skóry poprzez wprowadzanie naszych kosmetyków w głębsze jej warstwy.

Moi klienci są zachwyceni naszymi kosmetykami. Błyskawicznie wchłaniają się w skórę. Już po kilkukrotnym użyciu widać zdecydowaną poprawę. Skóra staje się gładka i jest głęboko nawilżona. Rewelacyjne urządzenia i kosmetyki pomagają znacznie szybciej przywrócić kondycję skóry i to we własnym domu – wtedy, kiedy mamy na to czas.

 

Czyli firma posiada innowacyjne i skuteczne produkty. A jakie wsparcie daje swoim współpracownikom?

Perfect Coll daje bardzo fantastyczne wsparcie swoim współpracownikom. Organizuje doskonałe szkolenia z profesjonalnymi trenerami, którzy uczą sprzedaży bezpośredniej i budowania sieci. Co miesiąc odbywa się kilkadziesiąt szkoleń w całej Polsce. Jest wiele osób, które chcą z nami pracować i zmieniać swoje życie na lepsze, budując drugi dochód dla swoich domów. Wszyscy mogą liczyć na pomoc firmy, w kilkunastu miastach wynajęła sale do prowadzenia systematycznych spotkań dla osób zainteresowanych naszymi znakomitymi produktami i biznesem. Motywuje nas wspaniałymi promocjami i konkursami.

 

Takie nagrody, jak wycieczki, są dla wielu osób ważnym dodatkiem motywacyjnym. A dla Pani co jest najważniejsze w MLM?

Dla mnie najważniejsze są możliwość osobistego dotarcia do ludzi i utrzymywania z nimi bardzo dobrych relacji, a także pomaganie współpracownikom tak długo, aż zaczną zarabiać pieniądze. Również wzajemny szacunek i wsparcie. Istotne jest też dla mnie uczenie ludzi, którzy chcą zarabiać w MLM-ie, że pieniądze nie są najważniejsze i nie popłaca się zdobywanie ich za wszelką cenę. One przyjdą same, tak jak do mnie przyszły. Przyjdą wtedy, gdy będzie się postępować etycznie i szanować drugiego człowieka. Według tych zasad pracuję już dwadzieścia lat w branży MLM.

 

Nie znudził się Pani MLM po 20 latach? Co motywuje Panią do dalszego działania w nim?

Motywuje mnie chęć pomagania ludziom, aby wyprowadzić ich na prostą z problemów finansowych. Największą satysfakcją jest dla mnie, gdy moi bezpośredni liderzy w pierwszej linii osiągają takie dochody, które pozwalają im na jeszcze godniejsze życie. Motywuje mnie też chęć bycia z ludźmi. Kocham ludzi, wspólne wycieczki, szkolenia, koleżeńskie i przyjacielskie relacje.

 

To chyba zarządzanie strukturą przychodzi Pani z łatwością?

W kierowaniu ważne jest posiadanie odpowiednich cech: konsekwencji w działaniu, uczciwości, szacunku dla ludzi bez względu na to, jaki mają status materialny i czym się zajmują, braku zawiści. Ważne są też umiejętność podejmowania dobrych decyzji, pomaganie partnerom w odniesieniu sukcesu, bycie sprawnym organizatorem.

 

Jak uczy Pani duplikowania?

Skutecznie uczyć duplikacji, to osiągnąć sukces i przekonać swoją pierwszą i drugą linię, że oni też mogą to zrobić naśladując mnie. Tak długo im pomagam i szkolę, aż dzięki sprawdzonym metodom osiągną swój sukces. Oni następnie szkolą swoje dwie linie i tak dalej.

 

Cele Zofii Starzyńskiej na najbliższe lata to…

Przez najbliższe lata będę współpracować z Perfect Coll. Pragnę na stałe związać się z tą firmą. Chcę zbudować dużą sieć konsumencką – taką, jaką miałam w poprzedniej firmie, czyli ponad 25.000 osób. Wiem, że jak coś sobie postanowię, to do tego dojdę. Początek jest więcej niż bardzo dobry. Mam też prywatne cele, które w najbliższych latach spełnię: podróż do Chin, Australii i Nowej Zelandii oraz przeprowadzka do nowego, pięknego mieszkania, które będę w tym roku urządzała.

 

Jaką najważniejszą wskazówkę dałaby Pani osobom współpracującym z firmami MLM?

Człowiek pracujący w MLM-ie powinien żyć zgodnie z zasadami swojego sumienia, szanować ludzi i pomagać im w osiągnięciu sukcesu. Wtedy sam również osiągnie sukces i będzie mógł powiedzieć tak, jak ja: „Posiadanie miliona znajomych nie jest cudem. Cudem jest mieć kogoś, kto stanie obok Ciebie, gdy milion innych będzie przeciwko Tobie”. Setki i tysiące takich osób stanęło obok mnie i są teraz ze mną w Perfect Coll, z czego jestem dumna i bardzo im wdzięczna.

Perfect Coll Sp. z o.o. zrealizowało w 2019 roku Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pod tytułem „EKSPANSJA JAPONII”. Celem projektu było nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz zwiększenie eksportu na kraje azjatyckie. Cel projektu został osiągnięty.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 82 534, 67 zł WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 41 267,33 zł